• 27 LUT 20

Informacja dot. wyjazdów do Włoch

Szanowni Państwo,

przekazujemy informację otrzymaną z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w związku przypadkami koronawirusa stwierdzonymi we Włoszech, zgodnie z którą zaniechanie planowanego wyjazdu do Włoch lub powrót z Włoch jest indywidualną decyzją każdej osoby .
    Decyzja w sprawie zwrotu poniesionych kosztów, np. bilety lotnicze, ubezpieczenie, kaucja za zakwaterowanie, będzie podejmowana indywidualnie przez Narodową Agencję Programu Erasmus+

W związku z tym, prosimy o zachowanie dowodów poniesionych kosztów (w tym kosztów podróży).

NA przekazała również, że „o zamiarze wyjazdu z Włoch należy poinformować lokalne służby sanitarne (sugerujemy zrobić to poprzez osobę kontaktową ds. Erasmusa w uczelni przyjmującej), a po przyjeździe do kraju sugerujemy kontakt z lokalnym szpitalem lub służbą sanitarną”.

Poniżej zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Informacja dla uczelni wyższych w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)