• 24 MAR 22

Dofinansowanie z Erasmus+ zwolnione z podatku

Szanowni Państwo,

W związku z pytaniami dotyczącymi perspektyw aktywności Uniwersytetu Szczecińskiego w zakresie Programu Erasmus uprzejmie informujemy, iż:

1. w dniu 22.03.2022 r. otrzymaliśmy informację z Narodowej Agencji Programu Erasmus w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów (przychodów) z tytułu stypendiów otrzymywanych z programu Erasmus+ oraz wsparcia finansowego z programu Europejski Korpus Solidarności;
    2. obecnie czekamy na wyjaśnienia z NAPE w sprawie wątpliwości dot. wyliczania kosztów stypendiów, które uległy zasadniczej zmianie, co może negatywnie wpłynąć na liczbę dostępnych stypendiów. Po otrzymaniu wyjaśnień i konsultacji szczegółowych zasad wyjazdów pracowników z koordynatorami ds. wymiany międzynarodowej, ww. zasady zostaną niezwłocznie opublikowane na stronie DSM, a stosowna informacja zostanie wysłana na wydziały/do SD.