Zasady wyjazdów opublikowane są na stronie dsm.usz.edu.pl w zakładce: Erasmus+ -> Wyjazdy do krajów programu/partnerskich-> dla pracowników
Na stronie dsm.usz.edu.pl w zakładce DreamApply -> instrukcja obsługi systemu DreamApply umieszczone są prezentacje z instrukcją składania aplikacji.
Na etapie kwalifikacji nie trzeba ustalać dat wyjazdu, wystarczy podać ilość planowanych dni. Daty wyjazdu można ustalić bezpośrednio przed podpisaniem umowy stypendialnej (3 tyg. przed wyjazdem).
Programu nie można zmienić, ponieważ podlegał on ocenie komisji i na tej podstawie został Pan/ Pani zakwalifikowany/a na danym miejscu w liście rankingowej.
Przed realizacją mobilności wystarczą skany. W terminie 14 dni od zakończenia mobilności należy dostarczyć do DSM oryginał dokumentu, wraz ze wszystkimi wymaganymi podpisami.
Niestety zgłoszenia o identycznej treści PROPOSED MOBILITY PROGRAMME są odrzucane. Dotyczy to zarówno wniosków skopiowanych przez dwóch/ kilku pracowników jak i dotyczące różnych wyjazdów tego samego pracownika.
Program był już oceniany przez komisję. Treść PROPOSED MOBILITY PROGRAMME nie może być identyczna z poprzednio składanymi. Niestety takie aplikacje są dyskwalifikowane.
Dokument Mobility Agreement powinien być podpisany
– w przypadku pracowników nie będących kadrą dydaktyczną – przez kierownika jednostki
– w przypadku pracowników dydaktycznych – przez koordynatora ds. wymiany międzynarodowej
Dokument Planowane Daty Pobytu powinien być podpisany
– w przypadku pracowników nie będących kadrą dydaktyczną – przez kierownika jednostki
– w przypadku pracowników dydaktycznych – przez Dyrektora Instytutu
– Mobilności przyznane w roku akademickim 2019/20 – można realizować wyłącznie w formie tradycyjnej (face to face)
– Mobilności przyznane w roku akademickim 2020/21 – można realizować zarówno w formie tradycyjnej, zdalnej oraz hybrydowej. Stypendium (ryczałt za pobyt) jest wypłacane wyłącznie za dni realizowane z fizycznym pobytem face to face. W przypadku formy wyłącznie zdalnej wyjazd nie jest zasadny i tym samym finansowanie.
Wyjazdy dydaktyczne STA można realizować wyłącznie do uczelni z którą wydział ma podpisaną umowę interinstytucjonalną. Za podpisywanie umów odpowiedzialni są koordynatorzy.
W każdej kwalifikacji można złożyć po jednej aplikacji na wyjazd szkoleniowy STT oraz wyjazd dydaktyczny STA. Niezależnie można także składać aplikacje na wyjazdy do krajów partnerskich.
Tak, traktujemy to jako dwa niezależne programy. Przyznanie stypendium na wyjazd do krajów partnerskich nie wyklucza możliwości aplikowania do krajów programu.
Tak, można realizować wyjazdy szkoleniowe i dydaktyczne w tych samych instytucjach, należy jednak pamiętać, by sam program szkolenia był każdorazowo inny.
Niestety, aplikacje o identycznej treści PROPOSED MOBILITY PROGRAMME są odrzucane. Program może być podobny, ale nie skopiowany.
Proszę zwrócić uwagę na wielkość liter oraz odstępy, prawidłowy format kodu to, np. PL SZCZECI01. (spacja o PL)
Na etapie składania wniosku o wyjazd STA i STT do krajów programu nie trzeba załączać skanu programu nauczania/szkolenia, treść tego programu jest wpisywana we wniosku online. System nie generuje programu automatycznie, pracownik powinien sam przenieść wcześniej wpisaną treść do odpowiednich formularzy obowiązujących w programie Erasmus+