• 13 PAŹ 22

  Nabór do programu mentoringowego TopMinds 2023 – otwarty!

  Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.

  TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom i naukowczyniom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyło się pięć edycji programu, z których skorzystało już niemal 175 młodych osób oraz ich mentorów i mentorek!

  Dla kogo jest ten program?

  Do wzięcia udziału w TopMinds 2023 organizatorzy zapraszają studentów i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki oraz osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych.

  Mile widziane zgłoszenia od osób wyróżniających się na polu naukowym, pełnych pasji i ambicji, stawiających nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój.

  Dlaczego warto?

  Program TopMinds to mentoring oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury – absolwentów programów Fulbrighta i Top 500 Innovators. Wyjątkowość i skuteczność tego podejścia potwierdzają sami uczestnicy: https://topminds.pl/relacje/

  W nadchodzącym roku na uczestników i uczestniczki czekają również szkolenia na tematy takie jak prawo autorskie w nauce i zarządzanie danymi naukowymi.

  Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek!

  Partnerami tegorocznej edycji są: Politechnika Częstochowska – najstarsza i największa uczelnia w regionie częstochowskim z ponad 70-letnią tradycją oraz Visnea – zespół międzynarodowych ekspertów, który kompleksowo wspiera naukowców i środowiska akademickie w prowadzeniu projektów naukowych, zarządzaniu pracami B+R czy rozwijaniu przedsiębiorczości akademickiej.

  Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów i mentorek dostępne są na stronie https://topminds.pl/edycja-2023/

  Termin zgłoszeń upływa 7 listopada.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w programie i do przekazania informacji dalej. W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami: info@topminds.pl