• 03 KW. 24
    IV Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja Doktorantów US „MKDUS 2.0”

    IV Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja Doktorantów US „MKDUS 2.0”

    Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego ma przyjemność już po raz czwarty zaprosić Państwa na Międzynarodową Multidyscyplinarną Konferencję Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego MKDUS 2.0, która odbędzie się w dn. 19-21.06.2024r. na platformie MS Teams. Ubiegłoroczne edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród Doktorantów pochodzących z Polski, jak i tych zagranicznych. Podczas Konferencji Prelegenci mieli okazję do podzielenia się różnorodnymi zainteresowaniami, a ich inspirujące wystąpienia były znakomitym wstępem do podjęcia dyskusji.

    Wierzymy, że i w tym roku będzie podobnie, a interdyscyplinarny charakter Konferencji umożliwi poszerzenie horyzontów o nowe doświadczenia i pozwoli na nawiązanie kontaktów z osobami reprezentującymi różne dziedziny nauki. To niepowtarzalna okazja do wymiany spostrzeżeń badawczych dla każdego z Was. Konferencja odbędzie się online poprzez platformę MS Teams.

    PANEL ZIELONY – 19.06.2024 r.
    Wyzwania naukowe współczesnego człowieka

    Panel zielony jest przeznaczony dla dyscyplin takich jak: matematyka, nauki biologiczne, nauki fizyczne, nauki o ziemi i środowisku, nauki o kulturze fizycznej, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, zootechnika i rybactwo, weterynaria oraz innych dyscyplin pokrewnych, w tym socjologii.

    Tegorocznym tematem przewodnim będą: Wyzwania naukowe współczesnego człowieka. Ze względu na szeroki zakres dyscyplin zaliczających się do panelu zielonego chcemy dać Doktorantom przestrzeń do swobodnej wypowiedzi oraz prezentacji badań. Jeśli liczysz skomplikowane równania, zajmujesz się tajemnicami Ziemi i kosmosu, albo interesujesz się mechanizmami i procesami zachodzącymi w organizmach ludzkich bądź zwierzęcych, to panel zielony jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy pierwszego dnia do udziału w kolejnej, już IV edycji Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego MKDUS 2.0 do zaprezentowania referatów oraz udziału w dyskusji.

    Wystąpienia mogą być prezentowane w języku polskim oraz angielskim, a maksymalny czas wystąpienia to 10 minut.

    PANEL CZERWONY – 20.06.2024
    Wojna i pokój – wyzwania współczesnej humanistyki

    Drugiego dnia, podczas kolejnej, już IV edycji Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego MKDUS 2.0 zapraszamy do zaprezentowania referatów z zakresu dyscyplin takich jak: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki teologiczne, nauki o kulturze i religii, pedagogika.

    Tematem tegorocznej edycji czerwonego panelu humanistycznego jest: Wojna i pokój – wyzwania współczesnej humanistyki. Pragniemy zgłębić problem otaczającego nas świata, w którym słowo wojna pojawia się częściej, a upragniony pokój dla milionów ludzi na świecie staje się coraz bardziej odległy.

    Jesteśmy otwarci na wszelkie tematy powiązane z powyższą problematyką. Chcemy wspólnie stworzyć przestrzeń do dyskusji na temat wojny i pokoju w kontekście historycznym, teologicznym, czy filozoficznym, ale również na nowo zastanowić się nad znaczeniem tych (odległych) pojęć oraz sposobie przedstawienia ich w literaturze i sztuce. Obecna sytuacja na świecie stawia przed humanistyką nowe wyzwania, wobec których nie może ona pozostać obojętna. To najwyższy moment, by skupić się na ideach pacyfistycznych, zbiorowym i pokoleniowym doświadczeniu traumy, pojęciach postpamięci, języków milczenia, czy granic reliktowych.

    Jeżeli chciałbyś/chciałabyś podzielić się wynikami swoich badań nt. wyzwań współczesnej humanistyki wobec innych palących tematów, przed którymi stoi współczesna humanistyka, to również serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji MKDUS 2.0. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy miejsce do wymiany wiedzy i spostrzeżeń na temat błyskawicznie zmieniającego się świata.

    Wystąpienia mogą być prezentowane w języku polskim oraz angielskim, a maksymalny czas wystąpienia to 20 minut.

    PANEL FIOLETOWY – 21.06.2024
    Wyzwania nauk społecznych w XXI wieku

    Dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne oraz psychologia.

    Problematyka podejmowana podczas trzeciego dnia Konferencji dotyczyć będzie wyzwań nauk społecznych w XXI wieku. Podczas panelu fioletowego Uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień wybitnych ekspertów z zakresu wybranych dyscyplin naukowych, którzy otworzą trzeci dzień konferencji. Następnie odbędzie się Sesja wystąpień Doktorantów, która zostanie podzielona na cztery panele, zgodne z tematyką podejmowaną przez prelegentów.

    Po każdym z paneli planowana jest dyskusja nad zagadnieniami poruszanymi przez młodych badaczy. Chcemy zapewnić Doktorantom przestrzeń do żywej wymiany myśli oraz dyskusji nad efektami poszukiwań naukowych. Zależy nam na otwartości, różnorodności tematycznej oraz na prezentacji praktycznych aspektów badań Doktorantów.

    Koszty uczestnictwa:

    • Koszt udziału w konferencji: 75 zł
    • Koszt złożenia artykułu do publikacji: 200 zł (bezzwrotny w przypadku odrzucenia artykułu przez recenzentów, opublikowanie artykułu możliwe po uzyskaniu minimum 50% punktów w procesie recenzowania)
    • Koszt udziału wraz z publikacją: 275 zł

     

    Wymogi edytorskie i konstrukcja abstraktu

    Wzór abstraktu

    Regulamin Konferencji

    Rejestracja PL

    Strona Konferencji

    Dane do przelewu

    Terminarz

    • 25.03 – 19.05.2024: rejestracja (abstrakty do 19.05)
    • 25.03 – 19.05.2024: wniesienie opłaty za udział w Konferencji oraz przyjmowanie abstraktów, artykułów, nagrań video
    • do 19.05.2024: ostateczny termin nadsyłania abstraktów
    • do 03.06.2024: ogłoszenie kwalifikacji
    • do 16.06.2024: ostateczny termin na nadsyłanie nagrań
    • do 17.06.2024: podanie uczestnikom niezbędnych informacji (harmonogram, księga abstraktów, linki do platform)
    • 19.06 – 21.06.2024: Konferencja
    • 2 tydz. lipca 2024: wysyłka certyfikatów
    • do 30.06.2024: ostateczny termin nadsyłania artykułów do publikacji
    • II kwartał 2025: publikacja pokonferencyjna